KRNOV | Zatímco v městských lázních začala nová sezona pro veřejnost s počátkem září, zájemci o bruslení na zimním stadionu si musí ještě chvíli počkat. Přesto byla ledová plocha připravena už v úterý 16. srpna, od kdy ji využívají členové sportovních oddílů z Krnova i blízkého okolí.

Foto: MěÚ Krnov

„O led ještě v průběhu měsíce srpna projevily zájem HK Krnov mládež a HK Krnov muži, vedení města pak jejich přání vyslyšelo a umožnilo jim trénovat ještě během prázdnin,“ říká vedoucí sportovních a rekreačních zařízení Alžběta Nykodýmová s tím, že veřejnost by se bruslení mohla dočkat nejpozději v pondělí 19. září. „Je to proto, že zájem rekreačních bruslařů o ledovou plochu je v letních měsících minimální,“ vysvětluje a dodává, že chybět nebudou ani tradiční hodiny vymezené pro zájemce hrající hokej.

S ukončením sezony se zatím počítá v závěru března, kdy led nahradí umělý povrch. Ten většinou využívají pro takzvanou suchou přípravu hlavně hokejisté, ale k dispozici je i pro veřejnost. „Vzhledem ke stávající energetické krizi však může v rámci úsporných důvodů dojít k určitým změnám, doporučuji proto sledovat naše webové stránky www.tskrnov.cz, kde o nich budeme včas informovat,“ doplňuje Alžběta Nykodýmová.

Sledování aktuální rozpisu hodin pro veřejnost se ze stejných důvodů vyplatí také v případě městských lázní, které provoz zahájily ve čtvrtek 1. září, kdy došlo k uzavření koupaliště. Dá se očekávat, že krize se projeví také zde. O možných úsporných opatřeních jsme už jednali, dosud však nepadlo žádné definitivní rozhodnutí. Proto také stále platí již dříve schválené zvýšení vstupného do bazénu o deset korun, “popisuje Alžběta Nykodýmová.

Dospělí tak za hodinu platí 60 korun, děti vstup vyjde na 40 korun. Studenty, senioři a lidé s průkazem ZTP/P šedesát minut stojí 50 korun. Sauna zdražila o dvacet korun na 160 korun za dvě hodiny pro dospělého, děti platí 90 korun a studenty, senioři a osoby s průkazem ZTP/P vyjde 120 minut na 120 korun. „Návštěvníci však nepřijdou zkrátka. Opět se mohou ve vyhrazených časech těšit na vodní atrakce a během prázdnin se podařilo vyměnit osvětlení v bazénové hale, které už bylo nevyhovující,“ uzavírá Alžběta Nykodýmová.

Zdroj: MěÚ Krnov