KRNOV | Pokud bude přát počasí, měly by se v druhé polovině června otevřít brány krnovského koupaliště. Návštěvníci se mohou těšit nejen na stávající nafukovací vodní atrakce, ale připraveno je i několik novinek. „Děti si budou moci nově užít nejen trampolíny nebo fotbalové branky, ale také skákací hrad,“ vyjmenovává vedoucí sportovních zařízení Alžběta Nykodymová a dodává, že chybět nebudou ani bufety či stánek s ledovou kávou.

Foto: MěÚ Krnov

Vzhledem k rostoucím cenám energií, bazénové chemie, nákladům na mzdy zaměstnanců i rozšíření nabídky vodních atrakcí pro děti však letos návštěvníci musí počítat se zvýšením vstupného. Zdražení se nedotkne pouze vstupu po 16. hodině, a to pro dospělé a děti, kteří zaplatí 50 a 25 korun. Studenti, senioři a lidé s průkazem ZTP/P si však za odpolední návštěvu připlatí pětikorunu a lístek je tak vyjde na 40 korun. „Celodenní vstupné bude vyšší o deset korun, kdy dospělí zaplatí 80 místo loňských 70 korun, dětem vzroste vstupné ze 40 na 50 korun. O dvacet korun na 160, se zvedne rodinné vstupné,“ říká Alžběta Nykodymová a dodává, že ceny se zvyšovaly naposledy v roce 2019 po rozsáhlé rekonstrukci areálu.

Provozní doba zůstane stejná a v případě příznivého počasí bude do konce prázdnin otevřeno denně od 9.00 do 19.00 hodin. Kdy sezona skončí, bude záležet na venkovních teplotách. Aktuální informace návštěvníci najdou na stránkách technických služeb, které areál provozují, stejně jako městské lázně, jež podobně jako v letech předcházejících budou po dobu prázdnin uzavřeny. To však neznamená, že by se tam nic nedělo. „Lázně plánujeme uzavřít v červenci a srpnu. Tento čas chceme využít k výměně osvětlení v bazénové hale, která by měla vyjít na 400 000 korun. Dále budou provedeny menší opravářské a údržbářské práce a od nové sezony plánujeme častější využívání nafukovacích atrakcí,“ popisuje Alžběta Nykodymová.

Také v městských lázních si návštěvníci od září připlatí. O deset korun se zvednou vstupy do bazénu, kdy dospělí za hodinu zaplatí 60 korun, děti vstup vyjde na 40 korun. Studenty, senioři a lidé s průkazem ZTP/P bude šedesát minut stát 50 korun. Kvůli zvýšení ceny páry sauna zdraží o dvacet korun na 160 korun za dvě hodiny pro dospělého, děti zaplatí 90 korun a studenty, senioři a osoby s průkazem ZTP/P vyjde 120 minut na 120 korun.

Zdroj: MěÚ Krnov

top