KRÁSNÉ LOUČKY | V pozdních večerních hodinách 12. září 2021 řídil šestnáctiletý mladík z Prostějovska osobní auto značky Dacia Logan v obci Krásné Loučky, přičemž za objektem zdejší restaurace nezvládl řízení a po projetí levotočivé zatáčky a železničních kolejí sjel z náspu do přilehlého pole, kde zůstal stát.

Foto: ilustrační Pixabay

„K jeho zranění ani ke zranění 18letého spolujezdce z Bruntálska nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 25 tisíc korun. Odborným měřením dechovými zkouškami bylo zjištěno, že 16letý mladík řídil automobil pod vlivem alkoholických nápojů, kdy mu byly naměřeny pozitivní výsledky s hodnotami přes 1,1 promile alkoholu v dechu a také bez vlastnictví řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

„Následnými prvotními procesními úkony bylo rovněž prokázáno, že 16letá nezletilá osoba v době své návštěvy v jednom z rodinných domů v obci Lichnov, a to přibližně třicet minut po jednadvacáté hodině večerní téhož dne, odcizila volně odložené klíče k výše zmíněnému osobnímu motorovému vozidlu tovární značky Dacia Logan, dále zasedla jako řidič do tohoto automobilu a z obce Lichnov jela přes krnovské ulice Čsl. Armády, Revoluční a Albrechtická až do obce Krásné Loučky,” uvedl mluvčí policie závěrem.

Celá záležitost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany krnovských policistů a bruntálských kriminalistů pro důvodné podezření ze spáchání provinění z přečinů krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále se budou zabývat i tou skutečností, kdo osobě mladší 18ti let prodal či podal alkoholické nápoje.