MSK | Dle plánovaného harmonogramu (monitorovací kalendář pro rok 2020) byla ve 28. kalendářním týdnu zajištěna zaměstnanci Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje se sídlem v Ostravě kontrola kvality vody na vodních plochách sloužících ke koupání ve volné přírodě v okresech Bruntál, Opava a Karviná. Na území okresu Bruntál byly vzorky vody odebrány na 6 koupacích místech (tři místa na nádrži Slezská Harta – Leskovec nad Moravicí, Roudno, Nová Pláň, rybníky Tvrdkov, Edrovice a Bohušov), a dále na 5 koupacích místech v okrese Karviná (tři lokality na Těrlické přehradě, Kališovo a Vrbické jezero).

Foto: Zdenka Spurná

Kvalita vody na všech citovaných lokalitách je na základě výsledků laboratorních analýz hodnocena jako vyhovující, s výjimkou nádrže v Budišově nad Budišovkou, kde přetrvává nevyhovující jakost vody a koupání v nádrži se nedoporučuje.
V souladu s monitorovacím kalendářem byly provedeny odběry na provozovaném přírodním koupališti „Karvinské moře“ na Karvinsku. I zde voda vykazuje vyhovující kvalitu.

Aktuální informace o kvalitě vody ke koupání ve volné přírodě jsou k dispozici na webových stránkách www.khsova.cz. Na všech sledovaných koupacích místech jsou rovněž k dispozici informační tabule, na kterých lze najít všeobecné informace o jednotlivých nádržích včetně hodnocení kvality vody.

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci v souvislosti s probíhající koronavirovou pandemií platí pro provozovatele přírodních koupališť v okresech Karviná a Frýdek-Místek Mimořádné opatření č. 10/2000 vydané KHS MSK.

 

Zdroj: Pavla Svrčinová, ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.