KARLOVA STUDÁNKA (VIDEO) | Předseda Vlády České republiky Andrej Babiš v rozhovoru pro Českou televizi zmínil, že například zařízení v Karlově Studánce na Vrbensku je připravené k případné hospitalizaci osob spojené s podezřením anebo nakažením koronavirem.

V úterý 25. února 2020 večer se ve Strakově akademii mimořádně sešlo rozšířené předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Jednání svolal premiér Andrej Babiš kvůli aktuální situaci s šířením koronaviru. Předsednictvo následně vydalo doporučení, aby se čeští občané vyvarovali cest do nejvíce rizikových regionů v severní Itálii, Lombardie a Benátska.

„Děláme všechno proto, abychom všechno izolovali, proto jsme nedoporučili našim lidem, aby navštěvovali oblasti s nákazou, i když chápeme, že jsou jarní prázdniny a jezdí tam na lyže. Je tam riziko, že se tam v hotelu vyskytne někdo, který je nakažený a celé to může být pod karanténou,“ zmínil se ve středečním rozhovoru pro Českou televizi premiér Andrej Babiš.

V České republice nákaza čínským koronavirem není. Připravena jsou ale střediska k případné hospitalizaci osob spojené s podezřením anebo nakažením koronavirem.

„Nemáme žádné konkrétní podezření v ČR. Jsme ale připraveni. Znovu se setkáme na Bezpečnostní radě státu příští pondělí, řešíme to. V nejhorším případě máme připravenou Vojenskou nemocnici anebo Karlova Studánka je zařízení, které je připravené přijmout. Znovu opakuji, že nemáme ani jeden pozitivní případ, není potřeba, aby lidé byli znepokojeni,“ v závěru informoval v rozhovoru pro Českou Televizi Andrej Babiš.