KRNOV | Psychologická pomoc umírajícímu a spiritualita i duchovenská péče v sociálních službách. To jsou témata konference pro pracovníky v sociálních službách, kterou pod názvem „Pod křídly anděla“ pořádá v pondělí 16. října město Krnov – odbor sociální.

Foto: Plakát akce

„O psychologické péči o umírající se teď hodně mluví, ale další témata nejsou úplně běžná. Spiritualita a duchovno bývají upozaděny, přitom jsou v práci s klienty, kteří se nacházejí v závěrečné fázi života, hodně potřebnými. Věřím, že s výběrem témat budou účastníci spokojeni, stejně jako s lektory. Jsme velmi rádi, že se nám podařilo pro konferenci získat takové osobnosti jako kněze Zbigniewa Jana Czendlika, odborníka na etiku Vladimíra Šilera z Filozofické fakulty Ostravské univerzity a Jeronýma Klimeše, psychologa, psychoterapeuta a publicistu,“ uvedl místostarosta Jan Krkoška.

V doprovodném programu vystoupí jazzoví muzikanti Boris Urbánek, Michal Žáček a Tomáš Edelsberger. Konference se koná ve Středisku volného času Krnov od 8.15 do 15.00 hodin. Pozvání na ni přijali pracovníci v oblasti sociálních služeb nejen z Krnovska, ale také z celého Moravskoslezského kraje, pár míst je ještě volných pro veřejnost s hlubokým zájmem o daná témata.

Obdobné konference pořádá odbor sociální co dva roky, naposledy byl jejím hostem legendární mořeplavec Rudolf Krautschneider, který se s účastníky podělil o svůj životní příběh. „Naše konference nemají důsledně edukativní charakter, na to jsou jiná školení, která pracovníci obvykle absolvují. Je spíše o setkání, sdílení životních zkušeností a především jejím prostřednictvím chceme pracovníkům v oblasti sociálních služeb poděkovat. Přáli bychom si, aby konference pro ně byla jak inspirací, tak odměnou za celoroční náročnou práci, aby po jejím ukončení odcházeli odpočati a povzbuzeni do dalších dnů,“dodal vedoucí odboru sociálního František Fojtík.

Zdroj: MěÚ Krnov