KRNOV | Zdravotníci Krnovské nemocnice měli plné ruce práce na Dni mobility, zdraví a sociálních služeb, který se uskutečnil ve čtvrtek 13. září na náměstí v Krnově. Na tradiční akci lidem zdarma prováděli řadu preventivních vyšetření.

Foto: SZZ Krnov

V letošním roce tým zdravotníků nebyl ve stanu přímo na náměstí, ale ve sklípku pod Městskou kavárnou a radnicí. „Zvolili jsme tyto krásné prostory, abychom v případě nepříznivého počasí mohli návštěvníkům zajistit nejen dostatečný prostor, ale také komfort,“ řekla náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Šárka Tavandzi.

Desítky zájemců si nechaly změřit tlak, hladinu cukru a hladinu cholesterolu v krvi. „Zájemcům byli k dispozici odborníci z protikuřácké poradny, kdy radili, jak se zbavit závislosti na nikotinu. U vedlejšího stolečku nutriční sestry vysvětlovaly, jak se správně stravovat, navíc podávaly informace o dietních opatřeních a v neposlední řadě radily, jak zatočit s nadbytečnými kilogramy,“ pokračovala Tavandzi.

Velký zájem zejména z řad mladších návštěvníků byl o resuscitaci. „Mladí lidé nás mile překvapili svým zájmem o první pomoc. Na figuríně si mohli pod dohledem zdravotníka vyzkoušet srdeční masáž. Navíc dostali potřebné informace jak správně první pomoc v případě nutnosti poskytnout,“ uvedla náměstkyně Tavandzi.

Ředitel Krnovské nemocnice Ladislav Václavec považuje Den mobility, zdraví a sociálních služeb za důležitý a slíbil, že nemocnice svůj tým na akci vyšle i v příštím roce. „Letošní program byl opět poskládán tak, aby na náměstí přilákal lidi všech generací a navíc je nenásilnou formou vzdělával. Naši zdravotníci lidem poskytovali nejen cenné informace, ale také jim zdarma provedli řadu vyšetření. Ne všechny ale výsledky rozborů potěšily. Těmto občanům jsme doporučili návštěvu našich odborných ambulancí,“ sdělil ředitel Ladislav Václavec.

Foto: SZZ Krnov 

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.