OPAVSKO | Okresní soud v Ostravě uzavřel dotační kauzu hasičské zbrojnice v Kyjovicích na Opavsku. Sedmašedesátiletý starosta Ctibor Vajda (ČSSD) byl uznán vinným ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Nadále ale pokračuje ve funkci starosty obce.

Foto: Facebook – Obec Kyjovice – Ctibor Vajda

Jak uvádí obžaloba, sedmašedesátiletý sociálnědemokratický starosta obce Kyjovice na Opavsku Ctibor Vajda na podzim 2016 nehospodárně nakládal s částí dotace na výstavbu tamní hasičské zbrojnice.

Přes 2,7 milionů korun si vyúčtovala stavební firma. Jednalo se o finanční prostředky, které měly být použité na demolici staré zbrojnice. Demoliční práce s vědomím starosty ale provedli hasiči v rámci taktického cvičení. Dotační kauzu řešil moravskoslezský krajský úřad, vyšetřovala ji policie. Případ nakonec skončil u okresního soudu.

Ostravský okresní soud už v minulém týdnu rozhodl, že starosta Kyjovic Ctibor Vajda je vinný, a to ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Kyjovický starosta dostal podmíněný tříletý trest s pětiletým odkladem. Zaplatit ale musí přes 2,7 milionů korun. Ve funkci starosty ale i nadále zůstává. Verdikt ještě není pravomocný. Jak uvedl moravskoslezský deník, Vajda kauzu nechce komentovat. On i žalobce si ponechali lhůtu k odvolání.

Foto: Facebook – Obec Kyjovice – Ctibor Vajda

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.