BRUNTÁLSKO, OPAVSKO | Na Opavsku a v Bruntále je potvrzeno nových 18 případů nákazy koronavirem. Informoval o tom hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Foto: ilustrační – Pixabay

Poslední okres v Moravskoslezském kraji – okres Bruntál, který měl zatím každý den nulu, tentokrát už začíná plnit statistiky případů nákazy koronavirem. Další pozitivní testy byly zjištěny i na Opavsku.

„Řekl jsem, že budu říkat pravdu a sdílet fakta. Budou teď nepříjemná. Bohužel teď večer je potvrzeno nových 18 případů na Opavsku a v Bruntále. Tato část byla nákaze ušetřena. Zjevně to koresponduje s časem jarních prázdnin,“ informoval na svém Facebooku hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Na Bruntálsku jsou někteří lidé v domácí karanténě, nejeví žádné příznaky. U některých proběhlo i testování a čeká se na výsledky. Spekuluje se, že se měla nakazit bruntálská doktorka. Spojitost s prvními čísly ve statistikách má turnaj ve stolním tenise v Bruntále, který se uskutečnil na začátku března a kde se prokázala nákaza koronavirem u jednoho Poláka. O tom jsme informovali zde…

Aktuální statistiku ještě Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje v Ostravě nezveřejnila.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.