KRNOV | Čtyřiadvacetihodinovou dostupnost zejména k turistickým informacím. To nabízí infokiosek s dotykovým displejem, který je umístěn na budově v Hobzíkově ulici, do jejíhož přízemí se letos přestěhuje turistické informační centrum.

Foto: MěÚ Krnov

„Zájemci zde najdou informace o našem městě a jeho atraktivitách, otevírací dobu jednotlivých památek i kontakty na jejich provozovatele, tipy na zajímavé výlety, možnosti kulturního i sportovního vyžití nebo informace o ubytovacích a stravovacích zařízeních,“ popisuje Zuzana Pavlusová z odboru strategického rozvoje s tím, že informace zatím nejsou kompletní, ale postupně se do zařízení nahrávají. „Výhodou infokiosku je časově neomezená přístupnost k informacím. Lze je získat i v době, kdy má turistické informační centrum zavřeno,“ dodává.

Infokiosek s informacemi v češtině a polštině, který se objevil nejen v Krnově, ale i v Prudniku, je jednou z aktivit právě končícího česko-polského projektu „Propagace turistických atraktivit partnerských měst Krnova a Prudniku“, jehož realizaci finančně podpořil Euroregion Praděd. Projekt zahrnoval společné prezentace turistických atraktivit obou měst na loňských veletrzích cestovního ruchu ve Vratislavi a Ostravě, uspořádání cyklovyjížďky, pořízení propagačních předmětů, vytvoření brožur o prudnickém Sanktuáriu sv. Josefa a hlavní sudetské turistické magistrále a také vydání cykloturistické mapy Krnovska a Prudnicka. „Mapu povezeme jako novinku na veletrhy cestovního ruchu. Tím nejbližším je Regiontour, který se uskuteční od 17. do 20. ledna na brněnském výstavišti,“ uzavírá Zuzana Pavlusová.

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.