KRNOV | Mezi panelovými domy v ulicích Jesenické, Petrovické a Budovatelů mají děti nové herní prvky. Přibyla zde nerezová herní sestava pro děti do 15 let se šplhacími stěnami, lanovým žebříkem, lanem a hrazdami, která včetně dopadiště přišla na 190 tisíc korun.

Foto: MěÚ Krnov

Dalších 180 tisíc korun stála oprava asfaltové plochy v sousedství, na níž se objevily hrací plány, například skákacího panáka, opičí dráhy nebo Člověče, nezlob se. „Her je více, a protože ne vždy je zcela zřejmé, jak je hrát, přibyde k nim cedule s návody. O tabuli se postará autorka projektu Hry na chodník Tereza Vašnovská, s kterou jsme společně připravili také slavnostní otevření hřiště. To se uskuteční ve středu 26. července ve 13.00 hodin. Děti budou mít možnost se blíže s hrami seznámit a za jejich splnění dostanou drobné odměny,“ řekl místostarosta Michal Brunclík.

Projekt, díky kterému se mění nevyužívané betonové nebo asfaltové plochy na dětská hřiště, se stal vítězem letošního 7. ročníku soutěže T-Mobile Rozjezdy v Moravskoslezském kraji. „Vytváříme pro děti znovu to, co nám samotným pomohlo prožít nezapomenutelné dětství – prostor pro seznamování se, prostor pro kreativitu, lumpárny, zábavu i soutěživost. Proto jsme vymysleli více než dvacet her, které se vejdou na každý městský chodník a pomohou dětem rozvíjet logické myšlení, početní dovednosti, motoriku, fyzickou zdatnost a také sociální vazby,“ uvedla Tereza Vašnovská.

Pokud se Hry na chodník na sídlišti osvědčí, bude je město aplikovat i na jiných místech v Krnově.