KRNOV | Péče o hroby na městském hřbitově bude od podzimu pohodlnější. Město vybuduje nový vodovod s pěti litinovými výtokovými stojany. Budou rozmístěny tak, aby se pro většinu lidí zkrátila vzdálenost, kterou musí pro vodu ujít.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Vodovod za 750 tisíc korun bude realizovat společnost Krnovské vodovody a kanalizace, která zároveň provede nutnou opravu kanalizace. Ta sice je v dobrém stavu, ale potřebuje malé lokální opravy a částečně pročistit potrubí,“ uvedla vedoucí odboru správy majetku města Lenka Andršová.

Práce na hřbitově budou zahájeny v září, po jejich ukončení se město soustředí na opravu chodníků. „Chodníky, které budou realizovány v příštích letech, by měly být z žulového odseku. Vybraný materiál ale ještě posoudí komise pro architekturu a urbanismus,“ dodala Lenka Andršová.

Město Krnov se na hřbitově stará nejen o stavby a infrastrukturu, ale také o řadu památníků, soch, hrobů a hrobek. Patří mezi ně hrobky krnovských rodin Larischů a Flemmichů, Floriana Schmidta, politika a odboráře Huga Schmidta nebo válečné hroby. V letošním roce na jejich opravu prozatím vynaložilo 50 tisíc korun.

Zdroj: MěÚ Krnov