KARLOVICE | Mlýn Vzdělávacího centra VÍCE Karlovice bude mít nový kabát ato díky podpoře mnoha lidí, kteří přispěli svou „troškou do mlýna“. Podmínkou získání peněz na nový kabát bylo dosažení cílové částky, potřebné na opravu fasády, tedy celých 300 tisíc korun, do 16. ledna.

Kdyby se částka nevybrala, všechny peníze by se vrátily přispěvatelům – takové byly podmínky kampaně. Věřili jsme tomu, mlýn si to opravdu zaslouží! Ale bylo to hodně napínavé. Nejnapínavější okamžiky jsme zažívali v lednu. Dívali jsme se na stránky projektu a drželi mlýnu palce. Možná i Vy jste s napětím sledovali, jestli se to povede?

Povedlo se! Máme velkou radost! Velké poděkování patří všem, díky nimž se cílové částky na Nový kabát pro starý mlýn podařilo dosáhnout dokonce ještě před termínem ukončení kampaně!

Můžete se začít těšit na léto na koncerty či besedu s Vladimírem Kořenem v krásných prostorách mlýna. Pomalu si připravujte pohorky na exkurze do přírody a krajiny Jeseníků. Někteří si přijdou užít Soukromou prohlídku mlýna se sklenkou dobrého vína. Chystají se přívěšky se semínky karlovických buků v pryskyřici, trička s obrázky mlýna od místních umělců i VÍCE krabičky – 3D modely mlýna. Vymýšlíme pro Vás překvapení pro VÍCE noc Ve mlýně…

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě kampaně. Obrázky mlýna na trička pro nás navrhli Iveta A. Dučáková, Martin Matela, Luděk Pavézka a Lenka Klofáčová (Pavézková). Krásné přívěsky se semínky karlovických buků vyrábí Krystyna Foltová (Příběhy jednoho léta). Krabičky – modely mlýna ze 3D tiskárny nám vyrobili v ZŠ a MŠ Karlovice. Za technickou pomoc děkujeme Lídě Good, Staňce Pavézkové a Krystyně Foltové. Za povzbuzení děkujeme všem, kteří nám psali vzkazy na stránky kampaně, mailem nebo na facebook.

Koncerty pro Vás připravují skupiny SYxtet Svitavy, Večery v jednom Bruntál, Fredy a Krasty (Jindra Holubec) a mlýn přijede slavnostně otevřít Vladimír Kořen, který pro zájemce udělá besedu o zázracích přírody. Přesné termíny konání akcí se dozvíte v březnovém zpravodaji. Také v něm najdete informace, kde bude možné vstupenky zakoupit.

Nepolevujeme v našem úsilí a začali jsme pomalu chystat také opravu střechy, která by asi jinak přišla na řadu možná až za 3 roky. Pomůžete nám pořídit mlýnu k novému kabátu také čepici? Jak to můžete udělat? Stačí, když navštívíte některou z připravovaných akcí.

Jaký je stav prací ve mlýně? Pokračují práce na úpravě vnitřních prostor, aby Vzdělávací centrum mohlo fungovat celoročně. Předpokládáme, že svou činnost v nových prostorách zahájí na konci června. Jak jsme již informovali dříve, projekt Vzdělávací centrum Ve mlýně Karlovice – učebny pro přírodní vědy, řemesla a jazyky je spolufinancován Evropskou unií z programu IROP prostřednictvím MAS Hrubý Jeseník. Zahrnuje vybudování celoročně funkčních učeben a jejich vybavení. Prostředky z tohoto programu není možno využít na fasádu ani na střechu.

Kdy bude fasáda? Ze 3 stran mlýna již bylo postaveno lešení a přípravné práce na fasádě začnou hned, jakmile to počasí jen trochu dovolí. V zimě se budou alespoň odstraňovat zbytky staré omítky. Fasáda by měla být dokončena v dubnu letošního roku.

Na závěr Vám přinášíme několik obrázků, jak by měl mlýn vypadat s novou fasádou. Věříme, že se také těšíte, až budou Karlovice zase o něco krásnější. Děkujeme za Vaši podporu a přízeň!

Autor: Kateřina Kočí a Eva Kyšová

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.