KRNOV | Do několik let prázdného historického domu v Hobzíkově ulici se opět vrátil život. Po právě ukončené rekonstrukci interiérů vzniklo v přízemí turistické informační centrum, první a druhé podlaží začalo sloužit potřebám Městského úřadu v Krnově. Občané zde najdou kanceláře Živnostenského úřadu, úřad zde má k dispozici také zasedací místnost.

Foto: MěÚ Krnov

Turistické informační centrum dosud poskytovalo své služby v nevyhovujících prostorách na Hlavním náměstí. Návštěvníci centra se potýkali s minimem prostoru, při jejich větším počtu je v pohybu omezovala odstavená kola a koloběžky, která se v centru půjčují. Také pracovníci si museli poradit ve stísněných podmínkách – za pultem měli minimum místa, sousední kancelář byla zároveň skladištěm i šatnou. Navíc při každém větším dešti docházelo k vyplavení toalety.

 

„Do nových prostor jsme se velmi těšili. Nejen že jsou větší a moderně zařízené, ale především vyhovují současným požadavkům. Kola a koloběžky už nebudou nikomu zavazet, naši zákazníci pak jistě ocení bezbariérový přístup. Od pondělí 9. března konečně máme důstojné prostory, které jsou srovnatelné s jinými městy, jimž jsme jejich turistická informační centra záviděli,“ uvádí Markéta Mintálová z Turistického informačního centra Krnov.

 

Zdroj: MěÚ Krnov

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.