MSK | Bezmála 443 tisíc antigenních testů pro školy v Moravskoslezském kraji přivezli v úterý 6. dubna 2021 po poledni profesionální hasiči do Krajského distribučního centra v Ostravě-Hrabůvce, a to ze skladu státních hmotných rezerv ve Štítině (okres Opava).

Foto: HZS MSK

„Ve středu 7. dubna dopoledne začnou hasiči převážet krabice s testovacími sadami na radnice 22 obcí s rozšířenou působností (ORP), odkud si je budou vyzvedávat jednotlivé školy, u těch menších ORP pak budou zřejmě rozváženy až do škol. Například krajské město tak získá téměř 125 tisíc testů,” sdělil Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

Testovací sady přivezl ve středu po poledni do hasičského skladu v Ostravě-Hrabůvce velký nákladní automobil Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín s přívěsem. O vyložení do tepla a sucha přechodného skladiště (bývalé stanice HZS MSK) se postarali společně příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a dobrovolní hasiči z Ostravy-Radvanic.

Foto: HZS MSK

 

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.