MSK | Celkem 324 650 kusů respirátorů FFP2 čínské výroby pro pedagogy dovezli v úterý 6. října 2020 večer z centrálního skladu v Pardubicích-Opočínsku profesionální hasiči do „meziskladu“ v bývalé stanici HZS Moravskoslezského kraje v Ostravě-Hrabůvce.

Hned ve středu ráno budou krabice – každá obsahuje tisíc kusů respirátorů ve 20 krabičkách – rozvezeny podle předem připraveného rozdělovníku do 22 obcí Moravskoslezského kraje s rozšířenou působností (ORP).

„Z Opočínku dovezl hromady krabic extra dlouhý kamion ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně. Pod vedením por. Richarda Dudka z HZS Moravskoslezského kraje jej velmi rychle vyskládali do garáže objektu bývalé stanice HZS MSK Ostrava-Hrabůvka na hromady po 50 krabicích (tedy 50 tisíci kusech) dobrovolní hasiči z Vratimova. Hasiči pro jistotu namátkově zkontrolovali, zda počty respirátorů „sedí“ s deklarovaným počtem na krabici,” informoval Petr Kůdela, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

„Už ve středu 7. října 2020 hned ráno sem přijedou pracovníci Krajského úřadu MS kraje se dvěma dodávkami a také nákladní vozidla Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje s příslušníky krajského sboru, aby se osobní ochranné pomůcky dostaly co nejrychleji do všech ORP MS kraje, a hlavně pak do všech škol v Moravskoslezském kraji. Mají ochránit před koronavirovou nákazou pedagogy. Každý by měl „vyfasovat“ deset kusů,” sdělil závěrem Kůdela.

ZDEŇKA SPURNÁ on EmailZDEŇKA SPURNÁ on FacebookZDEŇKA SPURNÁ on InstagramZDEŇKA SPURNÁ on Twitter
ZDEŇKA SPURNÁ
Pracuje ve společnosti Studio STA - multimediální agentura o.p.s. od roku 2011, kde dříve vykonávala funkci redaktorky. Od roku 2012 zde působí jako ředitelka společnosti a šéfredaktorka zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.