SLEZSKÉ PAVLOVICE (AKTUALIZOVÁNO, FOTO) | Šest jednotek hasičů zasahovalo u rozsáhlého požáru zastřešeného stohu a osobního automobilu. K události došlo ve Slezských Pavlovicích na Osoblažsku v sobotu 12. května 2018 po půl šesté večer.

Foto: STA Bruntálsko

Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Moravskoslezského kraje (MSK) přijalo informaci o hořícím stohu vedle místního psího útulku ve Slezských Pavlovicích na Osoblažsku v sobotu 12. května 2018 v 17.45 hodin.

Na místo události vyjelo 11 hasičských vozidel ze šesti hasičských jednotek (jednotka HZS MSK ze stanice Krnov a dobrovolní hasiči ze Slezských Rudoltic, Osoblahy, Jindřichova, Města Albrechtic a Vrbna pod Pradědem).

„Po příjezdu hasičských jednotek bylo potvrzeno, že se jedná o požár zastřešeného stohu o rozměrech asi 40 krát 30 metrů, ve kterém bylo uskladněno asi 500 balíků sena. V době příjezdu hasičů byl požárem zachvácen celý stoh i osobní automobil, který byl odstaven poblíž stohu,“ informoval zastupující tiskový mluvčí moravskoslezských hasičů Marek Gašparín.

„Hasiči po příjezdu zahájili hasební práce a zejména ochraňovali okolní budovy před případným rozšířením požáru. Po lokalizaci požáru se po domluvě s majitelem nechal stoh kontrolovaně vyhořet. Celou noc hasiči na místě zajišťovali dohled nad vyhořívajícím stohem a v neděli 13. května 2018 v 8.30 hodin na místě zasahovali ještě tři hasičské jednotky,“ pokračoval mluvčí hasičů Gašparín.

Škoda způsobena požárem byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun. „Při požáru nedošlo k žádnému zranění anebo usmrcení osob. Příčina vzniku požáru je v šetření,“ doplnil zastupující tiskový mluvčí hasičů. Místní ale spekulují o tom, že stoh se senem údajně podpálily děti.