BRUNTÁLSKO, NYSA (FOTO) | Do fotografické soutěže „Moje oblíbené místo“ se přihlásilo 41 soutěžících. Hodnotící komise vybrala tři vítězné fotografie, veřejnost jednu.

Foto: STA Bruntálsko

Na slavnostním večeru, který se uskutečnil v Kulturním, informačním a vzdělávacím centru ve Vrbně pod Pradědem v pátek 4. listopadu 2022, se vyhlásily výsledky fotografické soutěže „Moje oblíbené místo“, která byla určena pro širokou veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství.

Soutěž se konala v rámci projektu „Česko-polská cesta po regionu“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A, a realizovaly ho společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne. Společné aktivity se soustředily na podporu a propagaci obou regionů v rámci zpravodajství STA Bruntálsko a Nowiny Nyskie.

Do soutěže se během půl roku přihlásilo 41 soutěžících. O prvním vítězi rozhodla veřejnost na facebookové stránce STA Bruntálsko. Online hlasování probíhalo od pondělí 26. září do pondělí 3. října 2022. Lidé tak svým oblíbeným fotografiím mohli dát svůj lajk. Jedno z nejoblíbenějších míst v česko-polském příhraničí je vyobrazené na fotografii „Bruntál – Uhlířský vrch“. Snímek získal celkem 496 lajků. Autorem fotografie je Libor Kappel.

„Další tři vítězné fotografie vybrala hodnotící komise, která byla složena z členů realizačního týmu. Jednalo se o jednu českou fotografii „Ranní pastva“ od Františka Kučery a dvě polské – „Lipniki“ od Marcin Berenda a Aleksandra Fierka s fotografií „Rezerwat przyrody Cicha Dolina w Pokrzywnej“,“ doplnil zakladatel společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a mediální zástupce Radek Vráblík.

CZ – František Kučera | Foto: Ranní pastva

PL – Marcin Berenda | Foto: Lipniki

PL – Aleksandra Fierka | Foto: Rezerwat przyrody Cicha Dolina w Pokrzywnej

CZ – Libor Kappel | Foto: Bruntál – Uhlířský vrch | 496 lajků