BRUNTÁLSKO, NYSA | Fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ zná prvního vítěze. V online hlasování o tom rozhodla veřejnost, a to na facebookové stránce STA Bruntálsko. Nejvíce lajků dostala fotografie „Bruntál – Uhlířský vrch“ od Libora Kappela.

Foto: Libor Kappel

V rámci projektu „Česko-polská cesta po regionu“ se uskutečnila fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“, do které se přihlásilo 41 soutěžících. Fotosoutěž byla určena pro širokou veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství.

O prvním vítězi rozhodla veřejnost na facebookové stránce STA Bruntálsko. Online hlasování probíhalo od pondělí 26. září do pondělí 3. října 2022. Lidé tak svým oblíbeným fotografiím mohli dát svůj lajk. Jedno z nejoblíbenějších míst v česko-polském příhraničí je vyobrazené na fotografii „Bruntál – Uhlířský vrch“. Snímek získal celkem 496 lajků. Autorem fotografie je Libor Kappel.

„Prvnímu vítězi moc gratulujeme. Děkujeme veřejnosti za zapojení se do hlasování. O dalších třech fotografiích bude rozhodovat česko-polská hodnotící komise v polovině října. Vyhlášení výsledků fotografické soutěže a předání cen všem vítězům proběhne na začátku listopadu na slavnostním večeru, který je součástí realizace našeho projektu Česko-polská cesta po regionu,“ informoval zakladatel společnosti Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a mediální zástupce Radek Vráblík. Na slavnostní večer budou pozváni všichni čtyři vítězové fotosoutěže.

Soutěžní fotografie si můžete prohlédnout na naší facebookové stránce STA Bruntálsko.

Česko-polská cesta po regionu

Společnost Studio STA – multimediální agentura o.p.s. (zpravodajství STA Bruntálsko) a Nyskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne (Nowiny Nyskie) realizují společný projekt „Česko-polská cesta po regionu / Czesko-polska droga przez region“, který je financovaný z prostředků Evropského fondu pro Regionální rozvoj prostřednictvím Euroregionu Praděd z Programu INTERREG V-A.

V rámci projektu se realizují společná setkávání, fotografická soutěž „Moje oblíbené místo“ pro veřejnost z Moravskoslezského kraje a Opolského vojvodství, prezentace šesti multimediálních výstupů (sklářství, pivovarnictví, život na farmě, řezbářství, Osoblažská úzkokolejka a Slezská Harta) a slavnostní večer s vyhlášením výsledků fotosoutěže.