MSK | Do kin míří očekávaný snímek Citlivý člověk natočený podle knihy Jáchyma Topola. Filmařsky neobvyklou a originální road movie podpořil Moravskoslezský kraj, na jeho produkci přispěl milion korun. Film, který se na plátnech objevil už v rámci karlovarského filmového festivalu a u odborníků se setkal s uznáním, se natáčel na Osoblažku a Krnovsku.

Foto: MSK

Literární předloha Jáchyma Topola se odehrává v Posázaví. Obrazová stránka Krnovska byla ale pro režiséra a místního rodáka Tomáše Kleina natolik důležitá, že se rozhodl příběh přesunout právě na sever Moravy.

Filmaře podporuje Moravskoslezský kraj už od roku 2019. Do prostředky z dotačního programu mohou pořádat produkce, které budou alespoň část snímku natáčet v regionu. Další podmínkou je, že v kraji musí při výrobě filmu utratit minimálně dvojnásobek obdržené dotace. Zatím Moravskoslezský kraj podpořil celkem v rámci tohoto programu 16 snímků, mezi které rozdělil 10 milionů korun. Další prostředky uvolnil ze svého rozpočtu i v rámci individuálních dotací. Film Citlivý člověk obdržel z krajských peněz 1 milion korun.

Zdroj: MSK

Foto: MSK