MSK | Kampaň na podporu očkování bude stát jeden milion korun, které napůl uhradí kraj a RBP. Prostředky byly využity na produkci kampaně, pokryjí i komerční prostor v médiích či reklamní plochy na billboardech a dalších veřejných místech. Kampaň startuje dnes, tedy 17. května 2021.

Foto: ilustrační – Pixabay

Kampaň má podpořit odhodlání nerozhodnutých občanů, aby se naočkovat nechali. Upozorňuje na pozitiva vakcinace, ale neslibuje zázraky. Povzbuzuje k očkování, ukazuje, že pozitiva převládají nad případnými obavami. Jejím cílem je oslovit a motivovat k proočkování, které je bezpečné, účinné a z pohledu prevence racionální opatření v boji proti šíření nákazy.

Tempo vakcinace v Moravskoslezském kraji výrazně zrychluje, a to v souvislosti s navyšováním dodávek vakcín. „V kraji už je vyočkováno přes 445 tisíc vakcín. Alespoň první dávku dostalo přes 332 tisíc lidí, oběma dávkami už proces vakcinace dokončilo 113 tisíc lidí. Množství očkovacích dávek se stále navyšuje, tento měsíc jich dostáváme přes 46 tisíc týdně, v červnu každý týden očekáváme 67 tisícovek vakcín Pfizer/BionTech. Věřím, že budeme dostávat i více vakcín Moderna, AstraZeneca a Janssen, všechny je chceme poslat do ordinací praktických lékařů,“ vyčíslil hejtman kraje Ivo Vondrák.

Zdroj: MSK