DÍVČÍ HRAD | V Dívčím Hradě již finišují s přípravami FESTIVALU POD ZÁMKEM 2019, který se na hřišti u obecního úřadu uskuteční v pátek a sobotu 21. a 22. června 2019. I díky finanční podpoře Moravskoslezského kraje budou hlavními hvězdami festivalu zpěvačka Anna K. s kapelou nebo hudební skupina O5 a Radeček.

Foto: Plakát akce

Tradice hudebních festivalu v Dívčím Hradě sahá až do roku 2000, kdy se zrodila myšlenka konat co dva roky Mezinárodní festival dětí sjednocené Evropy – Osoblažsko. Poslední takovýto festival se uskutečnil v roce 2017. V letošním roce vzniká zcela nová tradice v podobě profesionálního dvoudenního hudebního FESTIVALU POD ZÁMKEM.

Během dvou červnových dní se na pódiu vystřídá 5 umělců v rámci hlavního programu a několik vystupujících v rámci doprovodného programu. Návštěvníci se tak mohou těšit na vystoupení hudební skupiny GOOD WORK, zpěvačky Anny K. s kapelou, skupiny VERONA, populární slovenské skupiny Duo Jamaha nebo na koncert kapely O5 A RADEČEK.

„V rámci doprovodného programu připravujeme vystoupení studentů a vyučujících ze ZUŠ Město Albrechtice. Rovněž, ještě před začátkem festivalu v pátek, proběhne na místním workoutovém hřišti exhibice sportovního klubu Fénix – Opava spolu s workshopem na téma cvičení a zdravého životního stylu.

Pro rodiny s dětmi je v sobotu připraven doprovodný program v podobě modelace balónků, stavění s Bořkem Stavitelem nebo hodina čar a kouzel s Harry Potterem,“ uvedl starosta obce Jan Bezděk.

A to není vše, na co se mohou návštěvníci těšit. „Po celý sobotní den mohou návštěvníci navštívit stánek se žonglérským náčiním a vyzkoušet si kejkle i žonglování s míčky nebo kuželkami,“ doplňuje program festivalu předsedkyně Výboru pro sport, kulturu a hasiče Zdeňka Spurná.

Celkový rozpočet festivalu je přibližně 650.000 korun. Částkou 300.000 korun přispěl na konání Moravskoslezský kraj ze svého rozpočtu, za což mu patří velký dík. Bez jeho podpory by nebylo možné akci realizovat. „Rovněž děkujeme i dalším sponzorů a donátorům, kteří na festival finančně přispěli,“ děkuje Bezděk.

A bude festival, jako v minulosti, rovněž zakončen ohromující ohňovou show a mega ohňostrojem? „Nechte se překvapit a přijďte i na večerní sobotní část festivalu. Mohu slíbit, že zakončení festivalu ve večerních hodinách bude stát opravdu za to a bude velkolepé,“ potvrzuje Spurná.

top