MSK | Vítězkou letošního jedenáctého ročníku prestižního ocenění Žena regionu se za Moravskoslezský kraj stala Pavla Klečková, která je spoluautorkou unikátního nouzového přístřešku pro lidi bez domova a pomáhá i v Klokánku, Spirále, Rubikonu, mobilním hospici Ondrášek a každou neděli rozdává jídlo s organizací Food not Bombs. V hlasování veřejnosti obdržela v konkurenci dalších devíti finalistek z Moravskoslezského kraje nejvíce hlasů.

Foto: MSK

Slavnostní předání ceny Žena regionu se uskutečnilo v úterý 25. srpna v budově Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě. Ocenění Pavle Klečkové předal za přítomnosti zástupců soutěže a partnerů hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a zakladatelka projektu Žena regionu Denisa Kalivodová. Slavnosti byly přítomny také finalistky regionálního kola.

„Každým dalším ročníkem Ženy regionu se utvrzujeme v tom, jak je Moravskoslezský kraj plný neobyčejných žen se srdcem ze zlata. Vloni titul v našem kraji získala dobrovolnice v organizaci Adra a Santé. Tento rok jsme zase měli jedinečnou šanci vyzdvihnout práci paní Klečkové, která svůj volný čas vkládá do svého okolí v rámci hned několika projektů a institucí. Všem finalistkám bych chtěl poděkovat za vše, co pro náš regionu dělají,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a dodal, že výherkyni drží palce do celostátního kola, kde bude reprezentovat Moravskoslezský kraj.

Vítězka ceny Žena regionu v Moravskoslezském kraji Pavla Klečková systematicky zjišťovala, kdo její pomoc potřebuje nejvíce, a došla k tomu, že jsou to lidé bez domova. Se svým partnerem se seznámili s ředitelem Armády spásy a začali rozdávat teplou polévku v zimě. V roce 2018 společně vymysleli, a zpočátku i sami vyráběli unikátní projekt „Iglou“ doma v obýváku. Jde o nouzový přístřešek pro lidi bez domova, zůstávající z různých důvodů venku v zimě. Tato Iglou se nyní rozšiřují s úspěchem do dalších měst i zemí a doposud jej využilo přes 300 lidí bez domova po Evropě. Kromě tohoto speciálního projektu podpořila také vznik Ordinace pro chudé, pomáhá v zajištění již tradiční Vánoční večeře pro lidi bez domova a v době pandemie byla opět tam, kde nejvíce chyběla pomocná ruka – jako dobrovolník v Mobilním denním centru. Pomáhá i dětem v Klokánku a rozdává jídlo lidem bez domova každou neděli s organizací Food not Bombs. Ve svém volném čase ještě vypomáhá v dalších neziskových organizací a to Spirála, Rubikon a Mobilní Hospic Ondrášek.

Pavla Klečková postupuje do národního kola soutěže Žena regionu, kde si prvenství odnese ta z krajských vítězek, která v hlasování veřejnosti obdržela absolutně nejvyšší počet hlasů. Vyhlášení celostátní vítězky se bude konat 12. října 2020 v Senátu Parlamentu ČR.

Zdroj: MSK