KRNOV | Spolek „Dejte, kolik snesete“ pořádá dobročinnou dražbu s koncertem v Krnově. Pomohou tak sedmiletému Vojtovi, který trpí vzácnou mukopolysacharidózou II. typu, tzv. Hunterovým syndromem. 

Foto: Plakát akce

Projekt DAK tým, který patří do zapsaného spolku „Dejte, kolik snesete“, se skládá ze tří kamarádek a rodaček z Krnova, a proto ho i pojmenovaly podle počátečních písmen jejich křestních jmen – šestadvacetiletá učitelka a studentka operního zpěvu na JAMU Dorota Smělíková, sedmadvacetiletá doktorandka české literatury Adéla Hazuchová a šestadvacetiletá pediatrička Klára Sedláčková.

Spolek „Dejte, kolik snesete“ v rámci projektu DAK tým proto tak zve širokou veřejnost na dobročinnou dražbu obrazů spojenou s koncertem, která se koná v Koncertní síni sv. Ducha v Krnově v sobotu 26. května 2018 od 18 hodin. Akce pomůže sedmiletému Vojtovi, který trpí vzácnou mukopolysacharidózou II. typu, tzv. Hunterovým syndromem.

„Vojtovi nefunguje v těle enzym a odpadní látky se mu tak ukládají na špatných místech. Klasická léčba není ve Vojtově případě možná a nemoc navíc mimořádně zatěžuje běžný rodinný provoz i rozpočet. Právě tady chceme pomoci a Vy můžete s námi,“ informovala Adéla Hazuchová z DAK týmu.

Dražit budou kolekci osmi obrazů ZOO ve vesmíru. Na akci zazpívá Dorota Smělíková, sbor Altán a pro dobrou věc vystoupí přední český pianista Ivo Kahánek. „Vstupné i dražba jsou dobrovolné. Přispíváme na dobrou věc a každý příspěvek se počítá,“ uzavřela Hazuchová.