KRNOV | Rekordní částkou ve výši 119 457 korun skončila letošní sbírka Dobré srdce Krnova, která trvala od 1. července do 31. října 2023.

„Za osm let, co sbírku pořádáme, se jedná o nejvyšší částku. Velkou zásluhu na tom mají Fotbalový klub Krnov a spolek Fotbalový anděl, jimž se podařilo získat podstatnou část vybrané částky. Věřím, že tato spolupráce bude pokračovat i v příštích letech,“ uvedla vedoucí odboru rozvoje města Monika Vyležíková.

Výtěžek nyní obdrží zákonný zástupce čtyřiadvacetileté Anežky Synkové, v jejíž prospěch byla sbírka konána. Peníze použije k zakoupení speciálního polohovacího zařízení pro sezení a vertikalizaci, které usnadňuje nastavení správné polohy v sedě. Díky němu Anežka, které byla diagnostikována dětská mozková obrna, epilepsie a slepota, už nebude muset trávit tolik času vleže.

„Kvůli svému postižení svět vnímá především hmatem a sluchem, péči o ni podřídila celá její rodina veškerý svůj čas. Když byla Anežka malá, zvládala se sama otočit a chvilku s pomocí stát. Nyní již nezvládá žádné úkony a je plně závislá na pomoci maminky,“ upřesňuje Monika Vyležíková.

Dobré srdce Krnova organizuje město Krnov od roku 2016. Jde o sbírku, jež je doplněna jednodenní charitativní akcí. Ta má podobu letního zábavného odpoledne pro celou rodinu a letos se konala 20. srpna pod názvem Ať žijí rytíři. Její návštěvníci do sbírky přispěli částkou 21 539 korun.

Ždroj

top