KRNOV | Milion korun, které letos nabídlo město pro nápady občanů, najde své využití. Do termínu uzávěrky, který byl stanoven na 15. února, bylo do participativního rozpočtu předloženo deset projektů. O tom, které z nich se budou realizovat, rozhodne veřejnost hlasováním.

Foto: MěÚ Krnov

„Oproti loňskému ročníku, kdy jsme registrovali čtyři žádosti, se zájem o zapojení do rozhodování v našem městě zvýšil. Většina nápadů se týká dětských hřišť a sportovišť v různých lokalitách města, objevily se však i návrhy, jako koše na tříděný odpad nebo květináče před kostelem,“ uvedla koordinátorka Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov Kristýna Kutálková.

Projekty nyní projdou věcnou kontrolou a konzultací napříč odbory úřadu. „Případně ve spolupráci s žadateli budou upravovány tak, aby byly proveditelné a v souladu se všemi pravidly a kritérii. K nápadům se také vyjádří komise Zdravého města a místní Agendy 21 Krnov, která například ověří to, zda lidé v dané lokalitě mají o realizaci projektu zájem,“ upřesnila koordinátorka.

Nejdůležitější fáze nastane od 29. března. Všechny návrhy, které projdou sítem kontroly, budou zveřejněny, včetně podrobného popisu a rozpočtu. „Následovat bude hlasování, které určí pořadí projektů. Hlasující budou moci projektům udělovat plusové i minusové hlasy. Vítězných návrhů, které budou následně zrealizovány, může být více, a to až do vyčerpání vyčleněné částky, která činí jeden milion korun,“ uzavřela Kristýna Kutálková.

Zdroj: MěÚ Krnov