MSK | Dny rodin se budou konat v kopřivnickém Muzeu nákladních automobilů Tatra a také v Ostravě v Trojhalí Karolina. Hlavním posláním akcí je upozornit na náhradní rodinnou péči. Název kampaně Dejme dětem rodinu je všeříkající.

Foto: MSK

Návštěvníky čeká kromě bezplatné prohlídky památek také zábavný program pro celou rodinu, ale i možnost seznámit se s problematikou pěstounství. Třetí akce, ta v ostravském Trojhalí Karolina, bude tematicky rozšířená, kromě pěstounství tam chceme lidem přiblížit i takzvanou neformální péči, kdy se pečující starají o své nemohoucí blízké v přirozeném domácím prostředí.

10. 9. 2023 ve 13–17 h
hrad Sovinec: DEN RODIN
(pořádalo Centrum psychologické pomoci, krajská příspěvková organizace)

17. 9. 2023 ve 13–17 h
Muzeum nákladních automobilů Tatra Kopřivnice: DEN RODIN
Bezplatné prohlídky muzea vždy každou celou hodinu od 10 do 16 hodin.
(pořádá Centrum psychologické pomoci, krajská příspěvková organizace)

23. 9. ve 13–20 h
Trojhalí Karolina Ostrava: DEN RODIN s otevřeným srdcem aneb Spolu ruku v ruce
(pořádá Moravskoslezský kraj)

Programově nejbohatší bude ostravská akce, zábavnou formou lidem představí kraj nejrůznější sociální služby i organizace z oblasti náhradní rodinné péče. Lidé si také budou moci vyzkoušet kompenzační pomůcky i simulace různých postižení, aby na vlastní kůži poznali, jak se cítí lidé s postižením. Moravskoslezský kraj také podpoří dva projekty svépomocných skupin zaměřených na neformální péči a ocení tři pěstounské rodiny. Zábavný program, který v Ostravě obohatí Cirkus trochu jinak nebo třeba Žongléros Ansámbl vyvrcholí koncertem Ewy Farne.

Zdroj: MSK