DÍVČÍ HRAD | Ve středu 31. března 2021 odpoledne zasahovali hasiči u požáru komínu v Dívčím Hradě na Osoblažsku. Požár byl na tísňovou linku ohlášen po sedmnácté hodině. Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS MSK v Krnově a spolu s nimi dobrovolná jednotka z Osoblahy.

Foto: Zdenka Spurná

„Na místě zasahovali hasiči ze stanice HZS MSK Krnov a dobrovolní z Osoblahy. Nikdo nebyl zraněn, na kouřovodu vznikla škoda – velitel zásahu jej vyloučil z užívání až do provedení kontroly oprávněnou osobou,” sdělil Jakub Kozák, zastupující tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje.

V případě požáru sazí v komíně nebo při požárů, kde je podezření, že příčinou mohl být stav komína, vyšetřovatel požárů vyžaduje doklad o kontrole čištění spalinové cesty nebo revizi komína. „V rámci vyšetřování příčin hoření komínu jsme za obec jako majitele domu předložili protokoly revizí spalinové cesty z října 2018, 2019 a 2020. Komin i kotel jsme udržovali v souladu s právními předpisy,“uvedl starosta obce Jan Bezděk.

„Je to paradox. Z důvodu stáří kotle byla topná sezóna 2020/2021 posledni. V letních měsících dojde k výměně kotle za automatický kotel na biomasu a komín bude nově vyvložkován, “doplnil Jan Bezděk.

Foto: Jan Bezděk

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.