DÍVČÍ HRAD | Dívčí Hrad se přihlásil do soutěže „Náš evropský projekt“ s projektem – Zateplení bytových domů v Dívčím Hradě. Až do 7. června 2020 mohli občané hlasovat prostřednictvím lajků a projekt podpořit.

Foto: Evropská komise v ČR

Celkem se do soutěže přihlásilo 46 obcí, které úspěšně realizovaly přínosný projekt spolufinancovaný z evropských fondů. Vítězné obce získají příspěvek na obecní slavnost. „Náš evropský projekt“ je soutěž pro obce, města a městské části, ve které se veřejnost zapojí do hlasování o nejoblíbenější projekt financovaný z evropských fondů. Soutěž probíhá pravidelně na Facebooku Zastoupení Evropské komise v ČR.

Vítězné obce vyhrávají příspěvek na obecní slavnost, která znovu oživí jejich komunitní život, a studijní cestu do Bruselu. Počty hlasů byly vyděleny počtem obyvatel a vítězové jsou:

1. Obec Dívčí Hrad – 75.000 korun
2. Obec Kučerov – 50.000 korun
3. Obec Modrá – 25.000 korun
A speciální cenu za nejvyšší počet hlasů (657) získává město Vlašim.

„Jsem nesmírně rád, že se hlasujícím projekt “Zateplení bytových domů v Dívčím Hradě” zalíbil a v soutěži jsme zvítězili. Je to pro nás známka toho, že se lidem náš projekt líbil, a že to asi děláme dobře. Moc všem děkuji za hlasy, které našemu projektu dali,” řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

„Díky Evropské unii budeme realizovat i v letošním roce jeden projekt, a to výstavbu chodníků. V příštích letech bychom chtěli evropské finance využít na stavbu komunitního centra. Těší mě, že evropské finance mohou čerpat i tak malé obce, jako je Dívčí Hrad. Tyto finance velmi přispívají k rozvoji obcí a měst. Jsem tedy velmi rád, že nejen v Dívčím Hradě, ale i dalších obcích a městech Evropská unie pomáhá s rozvojem,” řekl závěrem starosta.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.