DÍVČÍ HRAD (FOTO) | Starosta Jan Bezděk využil nabídku, kterou mu zaslali z Moravskoslezského kraje a zajistil IN.F.OBÁLKY pro seniory v Dívčím Hradě. V rámci besedy se sociálním pracovníkem pak tyto obálky seniorům rozdal.

IN.F.obálka, kterou senioři dostali, obsahuje plastový obal, informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku a magnetku nebo samolepku s nápisem Zde je IN.F.Obálka a telefonními čísly na složky záchranného systému.

„Obec Dívčí Hrad podporuje aktivity pro všechny své občany. Proto když jsem jednal s paní tajemnicí Bohuslavou Horňákovou z Obecního úřadu Osoblaha o možnosti uspořádat pro naše seniory besedu, kde by se dozvěděli aktuální informace o příspěvku na péči nebo o možnostech využít služeb sociálního oddělení Obecního úřadu Osoblaha, neváhal jsem ani minutu a s uspořádáním besedy souhlasil,” řekl starosta Dívčího Hradu Jan Bezděk.

„V rámci besedy jsme seniorům rozdali i IN.F.OBÁLKY, což je projekt Moravskoslezského kraje. Je to výborný nápad, protože i v naší obci jsou senioři, kteří žijí sami, příbuzné mají jinde. Proto je IN.F.Obálka vhodným prostředkem pro informování záchranářů nebo sousedů v případě, že bude třeba danému seniorovi poskytnout pomoc, ale záchranáři nebudou vědět, jakými léky se léči a podobně,”řekl závěrem Bezděk.

Držitel obálky musí vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky. Tu musí umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepku nebo magnetku je vhodné připevnit na dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu. Záchranáři tak budou upozorněni, že potřebné informace o pacientovi naleznou v lednici. „Informace v IN.F.Obálce mohou posloužit k záchraně zdraví nebo života seniora.

Upozornění: Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí (jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce) nepověřili žádné osoby, ani organizace kontrolou IN.F.Obálek!

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.