MSK | Přes 3 tisíce dětí letos bezplatně získalo obědy. V rámci dotačního programu pro děti ze sociálně a ekonomicky slabých rodin zajistil kraj z evropských peněz zdravé stravování za 17,3 milionu korun. Zapojilo se 85 mateřských a základních škol nebo víceletých gymnázií. V úspěšném projektu bude kraj pokračovat, podal žádost pro příští školní rok v celkovém objemu téměř 21 milionů.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Velice mě těší, že Moravskoslezský kraj pomohl nejvíce dětem z celé republiky. Do projektu bude zapojeno kolem 3 tisíců dětí z 85 škol v regionu. O evropské dotace se umíme přihlásit a obědy do škol je jedním z projektů, který o tom svědčí. Tato podpora se setkala s velkým ohlasem, a tak chceme v této aktivitě pokračovat. Na Ministerstvo práce a sociálních věcí jsme už podali žádost pro příští školní rok,“ uvedl náměstek hejtmana pro evropské fondy a operační programy Jan Krkoška a dodal, že oproti tomuto školnímu roku se zapojí o deset škol více a bezplatný oběd tak získá ještě více potřebných školáků.

Výše žádosti o dotaci byla určena na základě zpětné vazby škol v kraji, které kraj s nabídkou bezplatných obědů oslovil. Žádost bude ministerstvo vyhodnocovat do konce června 2018.

„Díky připravenému projektu zajistí v příštím školním roce Moravskoslezský kraj bezplatnou stravu až pro 3.696 dětí, kterým poskytne přes 700 tisíc obědů. Na celém projektu je důležité nejen zajištění pravidelné kvalitní stravy ve školních jídelnách, ale také to, že se u dětí pokusíme vypěstovat zdravé stravovací návyky,“ dodal náměstek hejtmana kraje pro školství Stanislav Folwarczny.

Moravskoslezský kraj aktivně připravuje další projekty financovatelné z evropských zdrojů. Například v sociální oblasti MSK připravuje v letošním roce další systémové neinvestiční projekty ve výši asi 100 milionů. Konkrétně se MSK bude v těchto projektech věnovat následujícím tématům:

podpora komunitní práce v kraji,

zkvalitnění a rozvoj služeb pro osoby se zdravotním postřižením a osoby s duševním onemocněním,

podpora a rozvoj náhradní rodinné péče v kraji,

naplňování protidrogové politiky,

optimalizace odborného sociálního poradenství a poskytování dluhového poradenství v kraji

prohloubení spolupráce zadavatelů, poskytovatelů a uživatelů služeb v rámci efektivního naplňování Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb.

Zdroj: MSK

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.