VRBNO POD PRADĚDEM | Tradiční Den zdraví a sociálních služeb, pořádaný každoročně radnicí v prostorách Střechy, se vyvedl. Sobotní akci 7. října si nenechaly ujít desítky zájemců, kteří si přišli nechat zkontrolovat hladinu cukru, cholesterolu či krevní tlak, ale také zacvičit si, protáhnout tělo, nebo ochutnat něco ze zdravé výživy.

Foto: Alena Kiedroňová

Ač je akce tradiční, nevylučují organizátorky – pracovnice odboru vnitřních věcí Městského úřadu Vrbno pod Pradědem – možné změny. “Uvažujeme, že bychom akci pořádali třeba v sobotu odpoledne, nebo některý pracovní den odpoledne. Dnes je slunečné počasí a tak hezký víkend určitě lidé vyrazili na houby, na zahrádky, někam ven. Těšili jsme se na větší účast,” řekla Ivana Remešová, vedoucí odboru vnitřních věcí. “Ještě to promyslíme.”

Tentokrát se netvořily fronty před stanovištěm pracovníků Podhorské nemocnice Bruntál, kteří nabízeli vyšetření hladiny cukru a cholesterolu z krve, měřili krevní tlak, BMI, radili lidem se zvýšenými hodnotami, co dělat.

Svá stanoviště s nabídkou služeb měli na Dni zdraví společnosti Help-In, Open House, Centra pro zdravotně postižené, Vrbenské klubíčko i Domov pro seniory Vrbno. Klub zdraví při Církvi adventistů sedmého dne připravil ochutnávku zdravých pomazánek, například z kvasnic, sóji i dalších surovin, Vrbenské klubíčko připravilo ochutnávku celozrnného pečiva s pomazánkou z celeru a mrkve.

K programu Dne zdraví patřily také ukázky canisterapie, kdy se tady činila krásná novofunlanďanka Crazy, lidé se mohli zapojit do cvičení jógy, pilates i zumby. Děti využily nabídky malování na obličej. Vrbenské klubíčko představilo výrobky svých kreativních dílen, jak je chystá pro vánoční jarmark.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem