VRBNO POD PRADĚDEM | Prostranství u vánočního stromu patřilo ve středu od samotného rána celodenní akci Vrbenské Vánoce. Na ploše parkoviště U Břízy vyrostly stánky s tradičními výrobky například z ovčího rouna, šitými dětskými oděvy, teplými ponožkami, stánky vonící kořením, vánočním punčem, trdelníky, čokoládovými jablíčky a jiné.

Foto: Alena Kiedroňová

Místem procházel s troubením ponocný, odpoledne se otevřela Ježíškova pošta, vánoční dílničky pro děti a další. Akci přálo krásné slunečné počasí.

Vrbenská radnice připravila projekt s polskými přáteli z partnerského města Glogówku nazvaný Zimní tradice v pohraničí. Do Vrbna pod Pradědem přijela delegace vedená burmistrem Andrzejem Kalamarzem, v sobotu se výprava z Vrbna vydá naopak do Glogówku na vánoční trhy s ochutnávkou specialit polské a slezské kuchyně. Vrbenská radnice vypravuje pro zájemce autobus.

Ke středeční akci Vrbenské Vánoce patřilo také příjemné muzicírování kapel Večery v jednom, Glogovia Brass a Chúpela i divadlo pro děti Nad Betlémem svítí hvězda. Před 18. hodinou představitelé měst Vrbna pod Pradědem a Glogówku rozsvítí vánoční strom. V 18 hodin se připojíme k celostátní akci Deníku Česko zpívá koledy.

Projekt Zimní tradice v pohraničí je spolufinancován s podporou Evropské unie z Fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd.

Zdroj: MěÚ Vrbno pod Pradědem