MSK | Ve většině měst a obcí se první červnový den otevřela koupaliště a i počasí na začátku měsíce vybízí k návštěvě vodních ploch. Aby si dospělí i děti dny u vody užili a to nejen v období prázdnin, je důležité nezapomínat na několik preventivních zásad a nepodceňovat případná rizika, a to nejen ze zdravotního hlediska, ale také z pohledu odcizení cenností.

Foto: Pixabay

Míst u vodních hladin totiž nevyužívají pouze lidé dychtící po osvěžení a zábavě, odpočinku a klidu. Jsou mezi námi také ti, kteří zneužívají důvěry a neopatrnosti ostatních.

Pokud je to možné, neberte si s sebou zbytečně cenné věci. Jestliže je s sebou máte, tak je nenechávejte na dekách, ručnících, ale využijte bezpečnostních schránek, která jsou na mnohých koupalištích zřízeny. Můžete také případně požádat dobrého kamaráda, aby vám cennosti pohlídal. Děti by neměly chodit na koupaliště bez vědomí a souhlasu rodičů. Také nepodceňujte neznalost vodní plochy, nepřeceňujte své plavecké síly, to se totiž může stát osudným i dospělému. Pokud budete využívat k plavbám na vodě různé čluny, vory a loďky, tak na nich plujte pouze s plovací vestou.

Zdroj: Policie ČR

REDAKCE STA on EmailREDAKCE STA on FacebookREDAKCE STA on InstagramREDAKCE STA on Twitter
REDAKCE STA
Redakce zpravodajství STA Bruntálsko přináší každodenní aktuální informace z bruntálského regionu, ale i Moravskoslezského kraje.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.