NOVÉ HEŘMÍNOVY | V blíže neustanovené době od sedmnácté hodiny 4. prosince 2019 do šesté hodiny následujícího dne doposud neznámý pachatel spáchal na katastru obce Nové Heřminovy přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody tím, že vlezl na pozemek a ze zaparkovaných aut ukradl motorovou naftu.

Foto: ilustrační STA Bruntálsko

„Neznámý pachatel neoprávněně vstoupil na oplocený pozemek jednoho ze zdejších rodinných domů a ze zde zaparkovaných automobilů odcizil pohonné hmoty. Po násilném odstranění víčka palivové nádrže sklápěcího vozidla tovární značky Škoda 706 odčerpal 60 litrů motorové nafty a dalších 100 litrů motorové nafty stejným způsobem odcizil z vedle odstaveného nákladního sklápěcího motorového vozidla tovární značky Iveco MP 380. Poškozené soukromé společnosti z Bruntálska tak byla způsobena celková hmotná škoda na majetku ve výši přes 7 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Tuto trestnou činnost majetkového charakteru nyní nadále prověřují místně příslušní policisté z Obvodního oddělení v Bruntále a jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených pohonných hmot, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na bruntálské policejní číslo 974 731 651.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.