BRUNTÁL | V uplynulých dnech policisté z Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájili úkony trestního řízení ve věci objasnění všech skutečností vedoucích k důvodnému podezření spáchání trestné činnosti nejen na území České republiky ale rovněž i v sousedním Polsku.

Foto: Policie ČR

„Jak bylo dosavadními procesními úkony zjištěno, tak koncem měsíce července letošního roku službu konající policejní hlídka z bruntálského Obvodního oddělení kontrolovala na ulici Zahradní v Bruntále motocykl tovární značky BMW S1000 v hodnotě přes 220 tisíc korun, po kterém bylo v rámci Schengenského prostoru vyhlášeno mezinárodní pátrání,,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Tento motocykl byl odcizen na jaře roku 2018 v Polské republice a nyní se jej pokusil jistý jednapadesátiletý muž polské národnosti řádně přihlásit a zaregistrovat. S motocyklem tak přijel do Bruntálu, kde si prostřednictvím zdejší stanice technické kontroly chtěl provést nutnou evidenční kontrolu, což mu již nebylo dovoleno a motocykl bruntálští policisté zajistili,” sdělil dále René Černohorský.