KRNOV | V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále rozšířil trestní stíhání čtyřiatřicetiletého muže z Bruntálska jako obviněného ze spáchání přečinu krádeže, neboť tento se začátkem letošního roku po rozbití skleněné výplně okna vloupal do prodejny potravin na ulici Hlubčické v Krnově a odcizil kovový trezor s finančními prostředky na hotovosti.

Foto: ilustrační – Pixabay

„Poškozené místní právnické osobě vznikla celková hmotná škoda na majetku ve výši téměř 32 tisíc korun. Tuto trestnou činnost nyní objasnili krnovští policisté v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty a nadále se prokazuje i další případné obdobné protiprávní jednání a chování shora uvedeného obviněného muže,” uvedl mluvčí policie René Černohorský.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo prokázáno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Okresního soudu v Bruntále a Krajského soudu v Ostravě k nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání tří let, který vykonal v říjnu roku 2021,” sdělil dále Černohorský.

Tento recidivista výše uvedeným případem nespáchal v letošním roce své první protiprávní jednání a chování, již od ledna 2022 společně s dalšími osobami například zcizoval různé druhy zboží, a to v prodejnách a v supermarketech na Opavsku a Bruntálsku.