BRUNTÁL | V těchto dnech policisté z bruntálského Obvodního oddělení Policie České republiky zahájili úkony trestního řízení ve věci zločinu krádeže, kterého se měl dopustit místní 39letý místní muž tím, že chvíli po polední době 21. února 2021 v prodejně na ulici Jesenické v Bruntále odcizil volně vystavené zboží v hodnotě přes 500 korun.

Foto: ilustrační – Pixabay

Různé druhy a množství cukrovinek a sýrů si poschovával na různých místech svého oblečení a pokusil se z prodejny odejít bez zaplacení. Při tomto však byl zadržen všímavými zaměstnanci provozovny a byl předán přivolané službu konající policejní hlídce.

„Lustracemi v dostupných evidencích bylo následně zjištěno, že se u devětatřicetiletého muže jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudkem Okresního soudu v Bruntále a odvolacím Krajským soudem v Ostravě k souhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání osmnácti měsíců, který vykonal na podzim roku 2018,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost a jeho případná další obdobná trestná činnost majetkového charakteru je nadále v intenzivním prověřování ze strany bruntálských policistů a kriminalistů.

 

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.