BRUNTÁL | V těchto dnech policisté z bruntálského obvodního oddělení ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření z přečinu krádeže místnímu třiadvacetiletému muži. Z prodejního regálu vzal čokolády. Místo do nákupního košíku, ale nákup uschoval do kapsy kalhot a se zbožím, které nezaplatil, prošel přes pokladní zónu. 

Foto: Policie ČR

„Tento muž v době kolem půl páté odpoledne 15. srpna tohoto roku odcizil v prodejních prostorách marketu na ulici Ruské v Bruntále čtyři kusy čokolád v celkové hodnotě 120 korun. Toto zboží si uschoval do kapsy kalhot a po průchodu pokladní zónou bez úhrady byl zadržen pracovníkem bezpečnostní ochranné služby prodejny,” informoval mluvčí policie René Černohorský.

Následně byl předán bruntálské policejní hlídce. „Lustracemi v dostupných evidencích bylo zjištěno, že se u něj jedná o recidivu, poněvadž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky okresních soudů v Bruntále a v Šumperku k podmíněnému trestu odnětí svobody se zkušební dobou do dubna roku 2018 a dále k obecně prospěšným pracím ve výměře 300 hodin, které doposud nevykonal,” řekl závěrem Černohorský.