BRUNTÁLSKO | Víkend 9. a 10. září 2017 přinese již čtvrtý ročník elegantní jízdy historických vozidel pod názvem „TROFEO NIKÉ JESENÍKY 2017“, organizované za účelem podpory rozvoje cestovního ruchu v turisticky atraktivním regionu Jeseníků.

Foto: plakát akce

Akce je pokračováním zdařile realizovaného projektu „TROFEO NIKÉ“ a letos bude pořádána jedenáctým rokem. Těšit se tak můžete po celý víkend na atraktivní a historická vozidla, která budou projíždět a mít i několik zastávek po bruntálském regionu. Například v Krnově, Ludvíkově, Karlově Studánce, Malé Morávce či na hradě Sovinci.

Projekt „TROFEO NIKÉ JESENÍKY“ prokazuje nejen vysokým zájmem divácké veřejnosti mající jedinečnou příležitost spatřit unikátní historické automobily, nýbrž i rostoucím zájmem o účast na této akci ze strany českých i zahraničních veteránistů. V letošním roce tak budou k vidění kromě českých a slovenských posádek i účastníci z Německa, Polska, Francie, Anglie a Lucemburska. Pole posádek rovněž vytvoří ucelený obraz technického vývoje automobilů od období před I. světovou válkou až po 70. léta. K vidění budou automobily různých značek, provenience i charakteru.