BRUNTÁLSKO | Kriminalisté 2. oddělení obecné kriminality v Krnově zahájili v těchto dnech trestní stíhání dvou mladistvých ve věku 16 a 17 let, pro provinění z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, jelikož se měli dopouštět vloupání do obchodů a hospod na Opavsku a Bruntálsku, a to nejméně v šesti případech.

Foto: ilustrační – Pixabay

Úzká spolupráce mezi kriminalisty a policisty územního odboru Opava vedla k objasnění několika případů majetkové trestné činnosti, které se měli dopouštět dva nezletilí mladíci během svých útěků z výchovných ústavů. „Způsobit měli škodu převyšující 72 tisíc korun,” uvedl, “mluvčí policie Jan Segsulka.

„V březnu a dubnu měli, samostatně i spolu, násilně vstupovat do objektů, kdy většinou poblíž nalezeným kamenem nebo dlažební kostkou měli rozbíjet skleněné výlohy a okna dveří. Alkohol, cigarety, sladkosti a především peníze v hotovosti měly být cílem svěřenců na útěku, a to i přesto, že jsou oba zatíženi podmíněným trestem za své předchozí protiprávní jednání,” sdělil dále Segsulka.

„Krnovští kriminalisté také pracují s verzí, že tito dva mladíci mohou mít na svědomí i další podobné činy ve výše uvedených lokalitách. Vzhledem k jejich trestní minulosti, byl soudem akceptován podnět k návrhu na vzetí do vazby. V případě odsouzení jim hrozí až 18měsíční pobyt za mřížemi, “řekl mluvčí závěrem.