BRUNTÁLSKO | Informace o požáru byla na operační středisko hasičů oznámena v 18:36 hod. Na místo události postupně vyjela nejen profesionální jednotka hasičů z Krnova, ale i pět dobrovolných jednotek z Města Albrechtice, Třemešné, Jindřichova, Krnova a Osoblahy.

Foto: HZS MSK

„Z prvotní informace, hlášené na operační středisko, věděli hasiči, že by se měl dům nacházet v plně rozvinutém požáru, to se potvrdilo již při příjezdu k místu události. Průzkumem bylo navíc zjištěno, že došlo k propadu střechy. Hasiči za pomocí tří vodních proudů, z čehož jeden byl veden z automobilové plošiny, začali boj s ohněm. Požár se podařilo lokalizovat během dvaceti minut, další tři hodiny pak trvala jeho samotná likvidace, “uvedla Kamila Langerová, tisková mluvčí HZS Moravskoslezského kraje. Příčina vzniku požáru, stejně tak jako výše škody, je v šetření.

„Můžeme potvrdit, že jsme včerejšího dne v podvečerních hodinách přijali oznámení o požáru rodinného domu v obci Třemešná na Bruntálsku. Na místě byla nalezena jedna osoba bez známek života. S ohledem na probíhající prověřování a čekání na výsledky soudní pitvy však prozatím nelze sdělit bližší informace,” sdělila mluvčí policie Pavla Procházková.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK