BRIŘDLIČNÁ (FOTO) | Šest jednotek hasičů zasahovalo v úterý 5. března 2019 odpoledne v Břidličné na Rýmařovsku u požáru dětského pokoje a části střechy dvoupodlažního rodinného domku se sedlovou střechou typu „okal“. Majiteli domku, který se nadýchal kouře, poskytli hasiči první pomoc. Prvotní škodu odhadl vyšetřovatel hasičů na 700 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, předběžně již ale mohlo být vyloučeno cizí zavinění.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v úterý krátce po 13. hodině. Do Břidličné ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Rýmařov a Bruntál, společně s nimi čtyři jednotky dobrovolných hasičů z Břidličné, Rýmařova, Horního Města a Dolní Moravice.

„Hořet začalo v dětském pokoji. Hasiči dostali oheň pod kontrolu hašením zvenku i zevnitř za hodinu a čtvrt, dohašení jim zabralo další dvacet minut. Nadýchanému muži mj. poskytli kyslík a starali se o něj až do příjezdu týmu ZZS MSK, který muže odvezl do nemocnice,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Až do úterního večera hlídali požářiště místní dobrovolní hasiči z Břidličné.

KAROLÍNA ŠŤASTNÁ
Externí spolupracovník zpravodajství STA Bruntálsko.

Chci dostávat čerstvé zprávy z našeho regionu

Děkujeme za Vaše přihlášení.