JINDŘICHOV | Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 3. října 2022 večer v obci Jindřichov u požáru prvního patra většího rodinného domku se sedlovou střechou.

Zdroj: HZS MSK

„Hasiči museli zachránit zraněnou seniorku, která volala o pomoc na balkoně domu, vyvedli ji po schodech dolů ven do bezpečí a předali týmu ZZS MSK. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun, příčina vzniku požáru je v šetření,” sdělil ” Petr Kůdela, mluvčí moravskoslezských hasičů.

„Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí před šestou hodinou večerní. Do Jindřichova ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice v Krnově, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Jindřichov, Osoblaha a Město Albrechtice. Jako první přijeli na místo místní hasiči, seniorku přímo zachránil její příbuzný, zasahující člen této JSDHO,” sdělil dále mluvčí.

Požár tří pokojů v prvním patře domu dostali hasiči pod kontrolu během čtvrthodiny, dohašování s rozebíráním stropu prvního patra jim zabralo dalších zhruba hodinu a půl. Dům nebyl vybaven hlásičem požáru.

top