RÝMAŘOV, ONDŘEJOV (FOTO) | Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 18. března 2023 v noci u požáru bytu v rýmařovské místní části Ondřejov. Vybuchl tam kotel na tuhá paliva. Oheň vážně popálil 33letého muže. Na místo vzlétl i záchranářský vrtulník.

Foto: HZS MSK

V sobotu ve večerních hodinách zasahovaly tři posádky záchranářů ZZS MSK v Ondřejově na Bruntálsku. Informaci o výbuchu kotle na tuhá paliva a následném požáru přijali operátoři na tísňové lince pět minut před půl desátou. Ke zraněnému vyjela lékařská a zdravotnická posádka z Rýmařova a současně vzlétl vrtulník z Ostravy. První vozidlo se zdravotníky bylo na místě události do šesti minut od volání na linku 155.

„Záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže s popáleninami druhého až třetího stupně v oblasti obličeje a končetin. S ohledem na zasažení dýchacích cest požárem a zplodinami hoření jej lékař uvedl do umělého spánku a provedl zajištění dýchání pomocí intubace a přístroje. Po ošetření popálených ploch byl muž za stálého podávání léků a infuzních roztoků vrtulníkem transportován na specializované pracoviště ve Fakultní nemocnici v Ostravě,” sdělil Ladislav Lang, zastupující tiskový mluvčí ZZS MSK.

Požár byl na tísňovou linku ohlášen tři minuty před půl desátou, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanice v Rýmařově a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města a Břidličné.

“Zraněná osoba se v době příjezdu hasičů na místo události již nacházela mimo zasažený byt, dům samovolně opustilo 16 jeho obyvatel. U události přistál i vrtulník letecké záchranné služby,” informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Požár dostali hasiči pod kontrolu za necelých dvacet minut, zlikvidován byl krátce před třiadvacátou hodinou. “Příčina vzniku je v šetření hasičů a policistů, škodu vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 500 tisíc korun,” uzavřel mluvčí Kozák.

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK

Foto: HZS MSK