BRUNTÁL | Zdravotnická záchranná služba ošetřovala v průběhu necelých čtyřiadvaceti hodin postupně u tří pacientů, kteří si přivodili vážné popáleniny. Jednotlivé události, které souvisely s přípravou jídla, se odehrály v Bruntále, Ostravě Klimkovicích a Karviné. Při dvou z nich kromě pozemních týmů zasahoval i vrtulník LZS.

Foto: ZZS MSK

„Záchranáři byli voláni v neděli 26. června po čtrnácté hodině k ženě středního věku do Bruntálu. Opařila se větším množstvím téměř vařící polévky a došlo tak k poranění hrudníku, břicha a horní končetiny,” uvedl Lukáš Humpl tiskový mluvčí ZZS MSK.

„O několik hodin později pak týmy spěchaly do Klimkovic, a to k osmačtyřicetiletému muži, který utrpěl popáleniny při podpalování grilu, když se na něm vznítilo tričko. Zasažen byl trup a horní končetina,” sdělil Humpl k dalšímu případu.
V pondělí 27. června došlo při manipulaci s tlakovým hrncem ke zranění o dva roky mladšího muže v Karviné. Musel být ošetřen s popáleninami II., stupně v oblasti hrudníku, horních i dolních končetin, a to na ploše přibližně čtyřiceti procent tělního povrchu.

Všichni zranění byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče přepraveni na specializované pracoviště – popáleninové centrum FN Ostrava.

top