ALBRECHTICKO | Okolo třinácté hodiny 11. srpna 2021 řídila sedmasedmdesátiletá žena z Bruntálska osobní auto značky Peugeot 207 po silnici ve směru z Města Albrechtic na obec Krásné Loučky, přičemž se při průjezdu obcí Linhartovy s největší pravděpodobností plně nevěnovala řízení, vyjela za pravý okraj vozovky a zde postupně narazila do dopravního značení, do nájezdu k jednomu z rodinných domů a do zde instalované popelnice.

Foto: ZZS MSK

„Na místě zasahovaly dvě pozemní posádky ZZS MSK. 77-letá účastnice nehody při vědomí, středně těžké poranění hrudníku. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportována na urgentní příjem spádové nemocnice (Krnov),” uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

„Žena zůstala ve svém automobilu zaklíněna a musela být vyproštěna za použití speciální techniky krnovských hasičů. Při dopravní nehodě utrpěla 77letá žena zranění lehčího charakteru s nutností lékařského vyšetření a ošetření v krnovské nemocnici. Zde jí byl proveden i odběr biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyla ovlivněna alkoholickými nápoji či jinými návykovými látkami. Ke zranění žádné jiné osoby nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 135 tisíc korun,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Tato kolizní situace v dopravě je nadále v prošetřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.