BRUNTÁL | Bruntálští zastupitelé na svém zasedání v mimořádném termínu v pondělí 30. října dali velkou většinou hlasů novou naději projektu zastřešeného zimního stadionu na Kavalcově ulici. Schválili realizaci výstavby nového sportovního zařízení za předpokladu získání dotace.

Foto: Vizualizace

Pro hlasovalo 22 z 24 přítomných zastupitelů. Současně schválili podání žádosti o dotaci od Národní sportovní agentury a zajištění dofinancování vlastního podílu. Předpokládané celkové výdaje projektu představují částku bezmála 324 milionů korun, po vysoutěžení zhotovitele však náklady mohou podstatně klesnout. Dotace může činit maximálně 120 milionů, zbylou část by zaplatilo město.

Zastupitelé současně uložili do poloviny příštího roku vyhlásit veřejnou zakázku na zhotovitele stavby s možností zrušení výběrového řízení v případě nezískání dotace. Pokud město dotací získá, dotační program počítá s realizací do konce roku 2025. Jakkoliv však v současné době nelze předjímat, zda město s žádostí o dotaci uspěje.

„Bruntál by se tak posunul zase o kus dále. Nejenže by se rozšířily možnosti volnočasových aktivit pro naše občany, ale současně zimní stadion v případě realizace přiláká další návštěvníky města. Investičně je to obrovský projekt, ale vzpomínám si na určitou skepsi, která zaznívala před stavbou wellness centra. Jak se ukázalo, byl to dobrý počin i z hlediska provozu zařízení. Troufám si být optimistou i v případě zimního stadionu, ale vše teď samozřejmě závisí na získání dotace,“ řekl starosta města Martin Henč.

Místostarosta Petr Rys, který má ve své gesci správu majetku, investice a dotace, stavbu zimního stadionu považuje za strategickou investici. „Je pozitivní, že pět ze šesti subjektů přítomných v zastupitelstvu města se kladně vyslovilo pro širokou podporu výstavby zastřešeného zimního stadionu, který v Bruntále dlouhodobě chybí,“ komentoval hlasování místostarosta Petr Rys.

Radek Zatloukal, jenž má jako místostarosta na starosti mimo jiné oblast sportu, vidí v realizaci projektu velkou příležitost. „Je to šance vytvořit nový prostor pro sportování. Snažíme se podporovat všechna fungující sportovní odvětví v Bruntále a také dát příležitost novým iniciativám a rozvíjejícím se aktivitám, které mohou uzrát do výborné úrovně. Kvalitní zázemí si zaslouží nejen hokejisté, kteří jsou v Bruntále velmi aktivní a pracovití, ale i všichni ostatní, kteří v zimním stadionu najdou místo své sportovní seberealizace,“ uvedl Radek Zatloukal.

Foto: Vizualizace