BRUNTÁL | Prázdniny skončily a začaly nám všem nové povinnosti. Zejména dětem, které byly zvyklé během prázdninových měsíců trávit svůj čas volněji. Nejenže se pro děti změnila pravidla běžného dne, ale také počasí, které s sebou podzimní měsíce nesou. Sluníčko už tolik nesvítí, dříve se stmívá, ráno se objevují i mlhy a přes den může být i zhoršená viditelnost.

Foto: Dagmar Kudličková

To vše bylo podnětem k povídání s paní nprap. Karlou Špaltovou. Opatrnosti není nikdy nazbyt a připomenout si pravidla silničního provozu se stává nutností. Zejména u prvňáčků, pro které je vše nové a neznámé. S příjemným povídáním nám odpoledne rychle uteklo.

Nejenže jsme si osvěžili věci, které by měly být pro každého z nás samozřejmostí, ale také jsme se dozvěděli informace nové neméně zajímavé. Na závěr besedy nám paní Špaltová rozdala veselé brožurky, které nám udělaly nejen radost, ale zároveň se stanou vzpomínkou na příjemně strávené odpoledne. Tímto bychom chtěli paní Špaltové poděkovat za čas, který nám vždy s ochotou věnuje.

Autor: Dagmar Kudličková a děti z oddělení Ježečků, ZŠ Bruntál, Jesenická 10