BRUNTÁL | Prázdniny se nezadržitelně blíží, a proto není nikdy zbytečné připomenout si pravidla jak se o prázdninách chovat tak, aby se nám nic nestalo. Podcenit prevenci je velká chyba, které bychom se chtěli vyhnout. O bezpečném chování o prázdninách a nejen o prázdninách si s námi přišla popovídat příslušnice PČR paní Marešová. Zajímavým povídáním nám čas rychle ubíhal.

Foto: Dagmar Kudličková

Na závěr našeho setkání si mohly děti vyzkoušet záchrannou vestu, kterou policisté používají při zákroku s nebezpečným pachatelem. No, nebyla to žádná legrace, protože vesta byla velmi těžká.

Obušek, čepice a zbraň byly velkými taháky. Klukům také neunikla kontrola policejního auta. Přidávaly se stále nové a nové podněty k dalším otázkám, které nebraly konce. Dárečky, které jsme dostali, budou dětem připomínat bezpečné chování na silnicích, ale i v situacích, při kterých je důležitá opatrnost. Snad si děti všechny důležité rady zapamatovaly a budou se jimi řídit.

Chtěli bychom tímto poděkovat nejen paní Marešové ale i paní Špaltové za ochotu s námi trávit čas, za zajímavé povídání, materiály a dárečky pro děti, kterými nás moc potěšily. Budeme se těšit na další zajímavá setkání.

Autor: Dagmar Kudličková, ZŠ Bruntál, Jesenická 10

Foto: Dagmar Kudličková

Foto: Dagmar Kudličková